Huvitegevus või pakimajandus?

värvid, paeladKüll tahaks juba neid villahunnikuid, pärlikuhilaid ja värvitopsikuid lastega koos Laste Loomingu Ringides kasutada … aga ikka veel lähevad huvitegevuse asemel pakikuhilad läbi Omniva pakiautomaatide laste poole teele.

Kõigepealt on vaja lauale ritta panna kõik huviringi tunni jaoks vajalikud käsitöö materjalid ja töövahendid, mida selle töö tegemiseks vaja: vill, savi, viltimisnõel, savipott, puupulk, poroloon, liim … väga palju erinevaid asju. Mitte midagi ei tohi unustada, muidu tuleb see eraldi pakiga järele saata. Siis tuleb valida täpse suurusega karp, kuhu kõik asjad täpselt ära mahuksid ja loksuma ei jääks.  Kui loksub, tuleb lisada kortsutatud paberit või mullikilet või miskit muud käepärast. Ühesõnaga paras sättimine ja paigutamine. Karp teibiga kõvasti kinni ja saatmise kleeps aadressi-telefoni ja nimega peale. Nüüd tuleb oodata pakiautot, kes kõik pakikuhilad oma autosse tõstab.
Kui pakiauto minema tuisanud, võib hetkeks sügavalt hingata. Aga ainult hetkeks 🙂 sest ajaks kui pakk lapseni jõuab, peab valmis olema ka videojuhend. Nii on laste väitel palju lihtsam meisterdada kui paberil tekstijuhendis sõrmega järge ajada. Videot saab vahepeal seisma panna  ja tagasi kerida, uuesti algusest vaadata ja kui väsimus tuleb, homme edasi meisterdada. Ühesõnaga – vabadust oluliselt rohkem kui koolis 🙂
Peale seda algab kõik otsast peale – uus nädal, uus klass, uus töö.
Ei mingit rutiini, ausõna.
Ja kaugel see suvi ja Muhumaa lastelaagergi enam!

Postitus meeldis? Liitu uudiskirjaga!

Sarnased postitused

Linnumajad Tallinna Loomaaias

Alates Lastekaitsepäevast, 1. juunist on Loomaaias avatud põnev orienteerumismäng lastele. Mängu ülesanded ja vahepunktid on paigutatud värvilistesse, pilkupüüdvatesse linnumajadesse. Meie saame Loomekojas kõik need erinevate lindude pesakastid ise ära värvida ja kaunistada – kõik omanäolised ja rõõmsad.
Kui sul tuleb joonistamine hästi välja, oled korralik ja hoolas meisterdaja, JOONISTA MEILE OMA LINNUMAJA PILT ja saada meile HILJEMALT 5. MAIKS aadressile info@loomekoda.ee. Kõigi osalejate ägedad üllatused!

Loe postitust »