Jõulutöötoad Loomekojas

Ja siit nad tulevad – selle aasta Jõulutöötoad. Kui teeks sellel aastal nii, et poest ühtegi välismaist jõuluehet ei ostaks ja teeks kõik ehted hoopis ise!
Valida saab voolitud, vilditud või noodipaberist ehete hulgast, lisaks saab ise teha isegi küünlad! Täiesti öko värk ja tulemus on imeline 🙂

Töötoad saavad olema järgmised:

1. VOOLITUD JÕULUEHTED 

Keset jõulukuud võtame ette tüki savi ja voolime endale selle aasta jõulupuule savist jõuluehted. Esimesel kokkusaamisel voolime nii tasapinnalisi kui ruumilisi ehteid, igale omasugused. Teisel kokkusaamisel glasuurime ehted oma meelisvärvi.
Ootame sind sooja tee ja jõuluehtes toaga! Kohtume 2 korda!
1. tund 6. detsember kell 18.00 – 19.30
2. kord 13. detsember kell 18.00 – 19.00
Töötuba juhendab keraamik Johanna Tamm

Soovin osaleda

2. NOODIPABERIST JÕULUEHTED

Olgu see vana tapeet, vana raamatu lehed või noodipaber – neist saab voltimise, liimimise ja täpse mõõtmise tulemusena valmistada imelisi jõuluehteid. Lisades sädelusi ja metalseid detaile, muutuvad ehted veelgi kaunimaks. Tule proovime koos jõulude eel niisuguse ehte valmis teha. Oskused olemas, saad endale terve toatäie taaskasutus – jõuluehteid meisterdada.
Töötuba sobib nii lastele alates 8. eluaastast kui ka täiskasvanutele.
Kohtume 8. detsembril kell 18.00 – 19.30
Juhendab Tiiu Õun

Soovin osaleda

3. VILDITUD JÕULUEHTED

Töötoas vildime erinevates tehnikates jõuluehteid, mis sobivad hästi ka jõulukingiks. Kasutame viltimisnõela, lambavilla ja mitmeotstarbelisi pipakoogivorme. Kes soovib, saab valmivaid ehteid täiendada pärlite või lihtsamate tikanditega. Ehete kogus sõltub tegija kiirusest ja töö detailsusest. Tulemused tõotavad tulla toredalt lustakad ja unikaalsed. Isetehtud ehted on need kõige armsamad!
Kohtume 10. detsembril kell 18.00 – 19.30

Juhendab Maarja Mäemets

Soovin osaleda

4. MESILASVAHAST KÜÜNLAD

Mesilasvaha on imeliselt lõhnav – oled sa nuusutanud? Ja kui sellest naturaalsest, mesilaste valmistatud materjalist veel küünlad valmistada, lõhnabki su kodu nende järele!
Küünlaid valmistame kaks – ühe kastmismeetodil, nagu vanades taluperedes ja teise kärjelehest.
Lisaks saad soovi korral endale kaasa osta väga paljudes toonides kärjelehti koos sobiva tahiga, et neid ise kodus juurde valmistada (tore jõulukingitus!)

Töötuba sobib nii lastele kui täiskasvanutele – tulge või kogu perega.
Kohtume 15. detsembril kell 18.00 – 19.30 jõuluehtes Loomekojas!
Juhendab Tiiu Õun

Soovin osaleda

Registreeri ennast SIIN ja võta sõber ka jõulutöötuppa kaasa!

 

Postitus meeldis? Liitu uudiskirjaga!

Sarnased postitused

LOOMEKOJA TALVELAAGER 2024

Pikad pühad on kestmas – Jõuluaeg ja aastavahetus ja lõpuks hakkab igav Loomekoja Talvelaager ootab 7-13 a. lapsi oma käsitöö-tegemise vajadusi rahuldama! teeme puutööd, vildime,

Loe postitust »

LOOMEKODA ALUSTAB!

Ongi aeg alustada Loomekoja 2023-24.a. tundidega! Oleme kolinud uude kohta – Salve 4, Nõmmel. Kohe alumise korruse nurgapealsed, täpiliste kardinatega toad ootavad meid! ESIMENE TUND

Loe postitust »